Eftersalong annexet 2019

Här är information om sommarens utställningar. Klicka på bilderna så blir de större.

Den 3–9 augusti

Höganäs Fotoklubb • Foto

KONTAKT

Mejl   → t.bertilsson@hotmail.com
Mobil  072-739 15 00
Hemsida  → hoganasfotoklubb.se

Den 27 juli–2 augusti

Lennart Kvistberg • Måleri

KONTAKT

Mejl   → lennart.kvistberg@telia.com
Mobil  070-363 47 56

Den 20–26 juli

Birgitta Persson
• Måleri

KONTAKT

Mejl   → persson.hollviken@telia.com
Hemsida   → klicka här

Den 13–19 juli

Cecilia Norrthon
• Måleri

KONTAKT

Mejl  norrthon.cecilia@orange.fr
Hemsida   → klicka här

Den 6–12 juli

Gunilla Ryberg • Måleri

KONTAKT

Mobil  073-648 44 07
Mejl  g.ryberg@telia.com
Hemsida   → klicka här

Den 29 juni–5 juli

Jane Hansare • Måleri
Lars Hansare
• Foto

KONTAKT

Jane Hansare
Mobil  073- 800 73 60
Mejl  hansare.jane@gmail.com
Hemsida   → klicka här

Lars Hansare
Mobil   073-800 73 60

Den 22–28 juni

Boel Kullenberg
• Måleri
Kristina Kullenberg • Foto

KONTAKT

Boel Kullenberg
Mobil  072-210 36 84
Mejl  info@boelskonst.se
Hemsida   → klicka här

Kristina Kullenberg
Mobil  070-722 26 34
Mejl  kristina.kullenberg@hotmail.com

Foto av Kristina Kullenberg.
Foto av Kristina Kullenberg.

Den 15–21 juni

Pia Tham • Teckning
Annie Weibull • Foto
Jens Wollinger • Skulptur

 

Kontakt Pia Tham
Mobil  070-656 78 07
Mejl   info@piatham.com
Hemsida   → klicka här

Kontakt Annie Weibull
Mejl   annie@annieweibull.com
Hemsida   → klicka här

Kontakt Jens Wollinger
Mejl   jtp.skulptur@gmail.com
Hemsida   → klicka här

Skulptur av Jens Wollinger.
Foto av Claes Boström, Höganäs Fotoklubb.
Målning av Lennart Kvistberg.
Målning av Birgitta Persson.
Målning av Cecilia Norrthon.
Målning av Gunilla Ryberg.
Målning av Gunilla Ryberg.
Målning av Jane Hansare.
Foto av Lars Hansare.
Målning av Boel Kullenberg. Parafras på  Staffan Hallströms berömda bild av tre herrelösa hundar.
Målning av Boel Kullenberg. Parafras på Staffan Hallströms berömda bild av tre herrelösa hundar.

Bilden till vänster ingår i en serie med tolv bilder.

Se hela serien   → klicka här

Teckning av Pia Tham.
Foto av Annie Weibull.